Zajęcia dodatkowe i warsztaty dla dzieci

Oferujemy organizację zajęć pokazowych, szkoleń  lub regularnych zajęć dodatkowych w przedszkolach, m.in.:

1. w zakresie gimnastyki korekcyjnej lub gimnastyki ogólnorozwojowej;
  2. w zakresie integracji grupy, zabaw ćwiczące koordynację,  rozwijających świadomość własnego ciała na bazie etiud animacyjnych tubotubo z udziałem tub animacyjnych oraz narzędzi integracji sensorycznej;
  3. w zakresie wspierania rozwoju emocjonalnego u dzieci – na bazie programu Kimochis dla przedszkoli i szkół.

Zainteresowane podmioty lub placówki, zapraszamy do kontaktu.

Zajęcia sportowe dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych

1. Szukasz zajęć sportowych dla dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym? Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.
  2. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzieci podzielone są ze względu na etap rozwoju motorycznego i fizycznego, możliwe jest jednak skomponowanie grupy mieszanej. Do wieku i poziomu rozwoju fizycznego dzieci dostosowane są wszystkie proponowane aktywności i zabawy.
  3. W wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym trudno jeszcze często dedykować aktywność fizyczną dziecka do jednej dyscypliny sportowej. Aktywność ruchowa dla dzieci z tym wieku ma z kolei bardzo istotne znaczenia dla ich rozwoju zarówno fizycznego, jak i rozładowania napięć dnia codziennego i stanowi ważną podstawę stymulacji rozwoju umysłowego.
  4. Proponujemy zajęcia ogólnorozwojowe, skomponowane, zgodnie z wyznacznikami stymulacji ruchowej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia ogólnorozwojowe charakteryzują się dużą dynamiką zmian form ruchowych, bazując na podstawowych ćwiczeniach gimnastycznych, zabawach rytmiczno – ruchowych, elementach lekkoatletyki, dostosowanych do wieku uczestników i temperamentu dzieci, z wykorzystaniem wielorakich narzędzi sportowych i animacyjnych.
  5. Zajęcia prowadzimy w przedszkolu, szkole lub w wyznaczonej sali gimnastycznej.

CELE OGÓLNE ZAJĘĆ:

1. kształtowanie prawidłowej postawy przez zabawę z przyrządem (piłki –elementy koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki , piłki nożnej), tubowanie z tubami animacyjnymi TUBO TUBO, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, tunelu animacyjnego, hula hop, mat animacyjnych, nowoczesnego sprzętu do zajęć ruchowych, z uwzględnieniem integracji sensorycznej oraz wspierania rozwoju ogólnej koordynacji;
  2. rozwijanie naturalnych czynności ruchowych (np. skoki, biegi, przeskoki, rzuty, ćwiczenia równoważne);
  3. rozwijanie świadomości własnego ciała oraz poczucia rytmu ( animacje taneczne przy muzyce);
  4. wzmacnianie wszystkich partii mięśniowych;
  5. zwiększenia sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, kształtowanie zręczności i refleksu.

Prowadzenie: Paweł Dankowski – nauczyciel wychowania fizycznego, ukończone studia podyplomowe z gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, trener kajakarstwa klasycznego klasy I, instruktor pływania, hokeja na trawie, narciarstwa zjazdowego, animator.

Organizujemy różnorodne warsztaty dla dzieci na imprezach, dla szkół, przedszkoli, na półkoloniach:

• Warsztaty plastyczne. Organizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci w przedszkolach, szkołach, podczas imprez, festynów, zajęć świetlicowych i wakacyjnych. Filcowanie, gipsowanie, ozdabianie, warsztaty tematyczne z wykorzystaniem różnych technik malarskich, rękodzieło to tylko niektóre propozycje zajęć dla małych i dużych. Pomponada – czyli tworzenie pomponów i drzew z pomponów, nauka szydełkowania, szycia, wykonywanie biżuterii to propozycje dla nieco starszych. Oferujemy kompleksową organizację warsztatów po opieką wykwalifikowanych opiekunów. Poszukujemy atrakcyjnych i inspirujących pomysłów. Chętnie zorganizujemy cykl warsztatów lub pojedyncze zajęcia dla grup.
  • Warsztaty chemiczne. Dla entuzjastów eksperymentów też mamy różnorodne propozycje – niespodzianki. Proponujemy organizację warsztatów chemicznych podczas imprez urodzinowych lub zajęć dodatkowych. Samodzielne wykonanie śniegu, tęczy, zbudowanie wulkanu i wiele innych atrakcji czeka na małych chemików przy naszej niewielkiej pomocy. Zapraszamy!
  • Wykonywanie świeczek. Na zajęcia dodatkowe, półkolonie, na imprezy polecamy zajęcia z wykonywania świeczek oparte na różnorodnych technikach. Wykonujemy świeczki z węzy pszczelarskiej, żelowe i zupełnie bezpieczne z proszku parafinowego dla małych dzieci. Tworzenie świeczek to prawdziwa przyjemność – posiadamy różnorodne wypełnienia do własnej kompozycji świeczki opartej na żelu parafinowym oraz szeroki wybór barwników i zapachów. Do świeczek małych typu tealight w komplecie proponujemy świeczniki gipsowe ozdabiane własnoręcznie przez dzieci.
  •  Warsztaty cyrkowe. Zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć opartych na pedagogice cyrku. Żonglerka chustkami, piłeczkami to tylko niektóre propozycje. Pedagogika cyrku znakomicie wpływa na stymulację dzieci, również dzieci ze spektrum autyzmu, zaburzeniami koncentracji. Warsztaty cyrkowe z elementami iluzji polecamy na półkolonie lub zajęcia dodatkowe dla dzieci.
  • Warsztaty – wykonywanie mydełek. Proponujemy warsztaty z wykonywania mydełek. Samodzielne stworzenie mydełka to przyjemność nawet dla dorosłych. Do wytwarzania mydełek stosujemy tylko przebadane produkty posiadające stosowne certyfikaty, dlatego kąpiel przy użyciu własnoręcznie zrobionego mydełka będzie w pełni bezpieczna. Dysponujemy całą gamą form, zapachów, barwników. Mydełka wypełniamy suszem, peelingiem lub muszelkami. Warsztaty mogą stanowić atrakcję podczas imprez dla dzieci,  w szkole, przedszkolu lub wakacyjnych lub weekendowych zajęć dla dzieci. Zapraszamy do kontaktu i poznania szczegółów.

warsztaty_chemiczne mydelka warsztaty_cyrkowe

warsztaty plastyczne IMG_1346 warsztaty_swieczki

Chcesz więcej? Zobacz nasze katalogi produktów!